WYDARZENIA

London Design Festival 2017

/


London Design Festival 2017 to prawdziwe święto designu, impreza, która promuje nie tylko najlepsze projekty designerskie i wybitnych projektantów, lecz także sam Londyn jako miasto o jednym z największych potencjałów projektowych na świecie. W dniach 16-24 września w całym mieście, w licznych muzeach, galeriach i instytucjach odbywają się pokazy, wystawy, spotkania i prelekcje. Ambitny program składający się z ponad czterystu pięćdziesięciu projektów i wydarzeń zachęca nie tylko londyńczyków, lecz także odwiedzających miasto, do poznania najlepszych designerów na świecie.

London Design Festival, kolejny rok kontynuuje współpracę z muzeum Wiktorii i Alberta (V&A), wiodącym na świecie muzeum sztuki, projektowania i performance. V&A jako centralny punkt festiwalowy, przekształciło się w wyjątkową kolekcję, specjalnie zaprojektowanych instalacji międzynarodowych, współczesnych projektantów. Muzeum w innowacyjny prezentuje szeroki program rozmów, wycieczek, warsztatów i pokazów, obejmujących wszystkie aspekty branży projektowej.

W ramach festiwalu odbywa się również Global Design Forum, impreza w ramach, której przygotowano program dyskusji i warsztatów w temacie współczesnego projektowania.

W Somerset House rozpocznie się projekt Frontierów Projektowych. To otwarta, zbiorowa wystawa przedstawiająca ponad trzydziestu wiodących międzynarodowych projektantów. Potrwa od 18 do 24 września, zbiegając się z London Design Festival 2017.  Design Frontiers zaprezentuje myślenie i praktyki robocze tych wybitnych projektantów, których zadaniem jest redefinicja granic swoich dyscyplin: od samochodów do modeli, projektowania produktów po grafikę, cyfrowe działanie.

 

Szczegółowy program festiwalu na London Design Festival.